Kontakta Kulturskolan

Våra lärare

Angelica Alm (föräldraledig läsåret 2018/19)
piano, kör
 

Maria Andersson
maria.andersson@skurup.se
nycirkus
Tel: 0709-36 73 56
 

Daniel Branting
daniel.branting@skurup.se
gitarr, elbas, slagverk, orkester
Tel: 0737-88 64 91
 

Cristoffer Csanady Lindblom
cristoffer.csanady@skurup.se
gitarr, elbas
Tel: 0768-99 84 24
 

Ulf Holmström
ulf.holmstrom@skurup.se
tvärflöjt, orkester, blockflöjt, piano
Tel: 0733-770590
 

Agneta Larsson
agneta.larsson@skolan.skurup.se
sång, kör, blockflöjt, musikterapi
Tel: 0709-20 91 62
 

Carolina Lennryd 
carolina.lennryd@skurup.se
nycirkus
Tel:0731-41 03 83
 

Graciette Litzberg
graciette.litzberg@skurup.se
dans
Tel: 0736-492271
 

Clara Ljungkvist
clara.ljungkvist@skurup.se
cello, orkester
Tel: 0709-402408
 

Jon Lundberg
jon.lundberg@skurup.se
klarinett, saxofon, orkester
Tel: 0736-67 93 73
 

Johan Malmberg
johan.malmberg@skurup.se
gitarr, orkester
Tel: 0739-08 88 95
 

Antonia Nordström (vik läsåret 2018/19)
mgy15ano@student.lu.se
sång, kör 
Tel: 0735-005589
 

Lotta Pahlén
lotta.pahlen@skurup.se
fiol, blockflöjt, orkester, piano, administratör
Tel: 0738-56 01 18
 

Magdalena Prahl (vik våren 2019)
magdalena.prahl@skurup.se
piano
Tel: 0706-498548

Magnus Rydlöv
magnus.rydlov@skurup.se
klassorkester, testpiloterna
Tel: 0411-53 63 17
 

Daniel Vistam
daniel.vistam@skurup.se
baryton, trombon, trumpet, orkester
Tel: 0705-79 90 88
 

 

Sidansvarig: Webbmaster
Sidan uppdaterad 2019-02-04

Kontakt

Skurups kommun

Växel 0411-53 60 00 eller alfanummer 0771-SKURUP (0771-758787)
E-post: kansli@skurup.se
Organisationsnummer 212000-1082
Öppet: mån-tors 8-16.30, fre 8-15
Besöksadress: Stora Torggatan 4 Karta
Postadress: 274 80 Skurup
Kontakta oss på Skurups kommun

In English

Selected information in English - Manually translated pages.

Auf Deutsch

Ausgewählte Informationen auf Deutsch - Professionell übersetzte Seiten.

På www.skurup.se använder vi cookies för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att fortsätta surfa godkänner du att vi använder cookies. Vad är cookies?