Personal Nils Holgersson vuxenutbildning

Julstängt

Under vecka 52, 27-30 december, kommer studie- och yrkesvägledare (SYV) samt administration och Lärcentrum att hålla helt stängt.
Vår SYV har även semester vecka 1.
Vid akuta ärende, maila vux@skurup.se.

För mer information gå in på https://www.skurup.se/vuxenutbildning

Sista ansökningsdatum för året och möjlighet att ändra i sin studieplanering är onsdagen den 21 december.

Antagningen öppnar igen vecka 2.

 

Kontakta oss
 

Malin Celander, Rektor
Tel: 0411-53 82 00
E-post: malin.celander@skurup.se

Louise Tygewall, Studie- och yrkesvägledare
Tel: 0411-53 63 42  (Telefontid mån-fre kl. 8.30 - 10.00)
E-post: louise.tygewall@skurup.se

Jane Nilsson, Administratör
Tel: 0411-53 61 48
E-post: jane.nilsson@skurup.se

 

Pedagogisk personal


Barbara Sjögren
Lärcentrum
Mobil: 0738-56 03 17
E-post: barbara.sjogren@skurup.se

Mikael Svensson
Lärcentrum
Mobil: 0738-56 03 13
E-post: mikael.svensson@skurup.se

 

Yrkeslärare

Emma Fors
Vård- och omsorgsutbildning
Mobil: 0738-560044
E-post: emma.fors@skurup.se

Annika Carlsson
Vård- och omsorgsutbildning
Mobil: 0738-560050
E-post: annika.carlsson@skurup.se

Per Vilhelmsson
Yrkesförarutbildning
Mobil: 0738-56 01 00
E-post: per.vilhelmsson@skurup.se

Tomas Magnusson
Yrkesförarutbildning
Mobil: 0738-56 02 72
E-post: tomas.magnusson@skurup.se

 

SFI lärare

Martina Persson,  Specialpedagog
Tel: 0730-761 326
E-post: martina.persson@skurup.se

Kjersti Popotnik
SFI
Mobil: 0738-56 03 14
E-post: kjersti.popotnik@skurup.se

Marit Lindeke
SFI
Mobil: 0738-56 03 11
E-post: marit.lindeke@skurup.se

Susanne Nilsson
SFI
Mobil: 0738-56 03 12
E-post: susanne.m.nilsson@skurup.se

Jonny Jörmar
Elevassistent SFI
E-post: jonny.jormar@skurup.se

 

 



 

Sidansvarig: Therese Nilsson
Sidan uppdaterad 2022-11-15