Välkommen att kontakta oss

Sjukanmälan tel: 0411-53 63 39 senast 09.00. Du möts av en automatisk telefonsvarare. Sjukanmälan ska göras varje sjukdag vid korttidssjukdom.

Kontaktinformation

Expedition 

Therese Nilsson, Tel: 0411-53 64 12
therese.nilsson@skurup.se

Studie och yrkesvägledare
Lena Bergvall Palmér, Tel: 0411-53 63 41
lena.palmer@skurup.se

Rektor på gymnasiet/gymnasiesärskola
Eva Le Grand
eva.legrand@skurup.se

Rektor för introduktionsprogrammet
Malin Celander, Tel: 0411-53 82 00
malin.celander@skurup.se

Intendent
Jörgen Hagefjord, Tel: 0411-53 64 44
jorgen.hagefjord@skurup.se

Skolsköterska
Heléne Bengtsson, Tel: 0730-412 956
helene.bengtsson@skurup.se

Kurator
Lotta Rempe, Tel: 0738-560 803
lotta.rempe@skurup.se

Specialpedagog
Petra Landgren, Tel:  0738-560 353
petra.landgren@skurup.se

Daniel Israelsson, Tel:  0738-560 324
daniel.israelsson@skurup.se
 

  • Kontaktuppgifter till arbetslagsledare, se under respektive program.

 

Internat

Peter Book, Tel: 0738-560 283, pether.book@skurup.se
Ulf Bokander, Tel: 0738-560 300, ulf.bokander@skurup.se
Khalid Kraitiss, Tel: 0738-560 035

Väktare måndagkväll-fredagmorgon 03.00-07.00, 010-22 30 00

Mer information om vårt internat hittar du här

 

Gårdskontor/ Skurups jordbruksbolag

Fredrik Kvantå, Driftchef, 0738-560276
Göran Thorsson, Kostall: 0738-560 277
Jan Jönsson: 0738-560 777
Sandra Ericsson, Smådjurshuset: 0738- 560 281

Mer om vår Minipark hittar du här

Sidansvarig: Therese Nilsson
Sidan uppdaterad 2022-01-12